Jak się nie…

Najlepiej byłoby w ogóle nie pić, nie palić, nie próbować narkotyków i nie brać leków, ale czy to możliwe? Jesteśmy tylko ludźmi, dlatego nie ma, co liczyć na to, że nagle człowiek ze wszystkiego zrezygnuje. Nikt nie mówi, że mamy przestać pić alkohol zwłaszcza, że w Polsce jest to coś normalnego, ale nikt też nie mówi, że mamy robić to codziennie.

  1. To, co zakazane o wiele lepiej smakuje, dlatego młode osoby pijące po kryjomu tak łatwo się uzależniają.
  2. To im się podoba to i kręci i to ich po pewnym czasie mocno uzależnia.

Gdyby alkohol i narkotyki były legalne to nie byłoby już tego elementu ukrywania się i wiele osób nigdy by tego nie spróbowało. Oczywiście statystycznie część osób się uzależnia, ale to nie ma znaczenia czy alkohol jest dozwolony dla wszystkich czy tylko dla osób pełnoletnich.

O ile od wypicia raz czy drugi alkoholu człowiek się nie uzależni o tyle z narkotykami jest większy problem. Po pierwsze może to być tylko jeden raz, bo jeśli zakupiony narkotyk nie będzie czysty to można się nim zatruć i umrzeć. Po drugie heroina jest na tyle silna, że jedna dawka może nas totalnie uzależnić i odwrotu już nie będzie.

Uzależnienie od używek

Jeśli wpadnie się w nałóg to trzeba będzie z tego jakoś wyjść. Jedna osoba wyjdzie bardzo szybko, a inna będzie musiała odbywać wiele odwyków, które kończyć się będą dokładnie tak samo. Takich przypadków jest bardzo dużo, dlatego lepiej w ogóle nie sięgać po żuwki, które wiemy, że na pewno zgubnie na nas wpłyną. Powtarzane jest to od pokoleń, ale niewiele to zmienia.

Art. pochodzi z: http://leczyc.pl/leczenie-alkoholizmu/leczenie-odwykowe/

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *