Niepowtarzalny garaż

W dzisiejszych czasach wielu z nas marzy o własnym garażu, w jakim będziemy mogli trzymać własne auto. Inwestycja w garaż, to nie tylko komfort polegająca na tym, że w mroźne ranki nie trzeba skrobać szyb, czy odśnieżać leżącego na samochodzie śniegu. Garaż zaręcza całkowicie lepsze sposobności, tego rodzaju jak:

  • przechowywanie auta w garażu zapobiega jego narażaniu na czynniki atmosferyczne, a więc będzie chronione przed kaprysami aury i żaden niszczycielski grad nie zniszczy twojego pojazdu.
  • odizolowanie auta od promieni słonecznych powoduje, że lakier nie ulega uszkodzeniu
    pewne czynności obsługowe w tego typu garażu możemy wykonać samodzielnie.
  • A więc faktycznie oszczędzamy gotówkę mając garaż. Przecież świetne, garażowane auto sprzedamy znacznie drożej niż takie stojące pod chmurką, a więc realnie zostanie nam większa gotówka w kieszeni. Do tego gdy część czynności obsługowych i część drobnych napraw wykonamy samodzielnie, tego typu nasza kieszeń z gotówką rozszerzy się o wiele bardziej. Lecz by garaż był komfortowy powinniśmy wyposażyć go w okna, w których zamontujemy rolety. Bardzo ułatwiającym życie „wynalazkiem” są jednocześnie bramy garażowe.

Garaż wkomponowany w bryłę domku

To wspaniałe rozwiązanie. Czasem tego typu garaż mamy sposobność zastosować jako taras. Jego dach służy za podłogę, a na ścianach domu montujemy markizy i posiadamy niekosztowny i natychmiast wykonany taras. Należy tak zaplanować domek, aby pomieszczenia sąsiadujące z naszym „garażowym” tarasem posiadały okna wychodzące na tego rodzaju nasz taras. Oczywiście w tego rodzaju oknach trzeba montować żaluzje lub stylowe w ostatnim czasie plisy. Wachlarz możliwości jest ogromny i wiele zależy od naszej inwencji twórczej. Oczywiście nie musimy wymyślać wszystkiego od podstaw.

Mamy okazje przecież czerpać inspirację z gotowych projektów. Jako wzorzec ma możliwość nam posłużyć jakiś już gotowy garaż. Więc jeśli ktoś planuje budowę domu, lub dobudowę garażu do już istniejącego domu, należy, żeby pojeździł trochę po różnych miastach i porozglądał się po posesjach. Kto wie, może przejeżdżając przez Szczecin czy Gdańsk, zobaczymy rozwiązanie, które nas zainspiruje.

Zobacz koniecznie:
żaluzje Szczecin woj. zachodniopomorskie. Lider w produkcji plisów, rolet, żaluzji.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *